Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego nie powinno się kupować nieoryginalnych ładowarek?

2019-01-09
Dlaczego nie powinno się kupować nieoryginalnych ładowarek?

Dlaczego nie powinno się kupować nieoryginalnych ładowarek?

Oryginalne ładowarki zwykle dostępne są w nieco wyższych cenach niż kable nieoryginalne i to ich największa wada. Jednakże osoby wybierające ładowarkę nie kierują się pozostałymi zaletami, a jedynie ceną. Nie ma jednak bardziej mylnego przekonania! Właściwa ładowarka, czyli zalecana przez producentów, może wiązać się z dużą oszczędnością. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że uchroni użytkownika przed kosztami serwisowania czy też całkowitą wymianą telefonu. Niestety nieoryginalne przewody mogą negatywnie wpływać na baterię urządzenia, a co za tym idzie, również na funkcjonowanie całego telefonu.

Dlaczego nieoryginalne ładowarki są gorsze?

Oryginalna ładowarka Samsung jest doskonale dostosowana do telefonów wyprodukowanych przez markę. Podobnie jest w przypadku każdego innego producenta. Nie chodzi tutaj tylko o zwiększenie sprzedaży komplementarnej, oferując firmowe akcesoria. Faktem jest, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania telefonu, zwłaszcza jeśli chcemy używać urządzenia przez lata. Każdy producent korzysta z odmiennych części oraz akumulatorów, czego nie przewidują kable zastępcze. Przez to mogą one nie tylko wpływać negatywnie, ale mówiąc wprost – szkodzić urządzeniu. Sytuacja kreuje się zupełnie inaczej w przypadku akcesoriów oferowanych przez producentów. Oryginalna ładowarka Samsung zapewnia właściwy dla telefonów przepływ energii i dzięki temu zwiększa żywotność baterii. Wówczas możemy cieszyć się telefonem przez bardzo długi czas i nie zauważymy żadnych ubytków na akumulatorze.

Używanie zamienników ładowarek może być niebezpieczne. Sprawdź oryginały na STOPpodrobom.pl

Czy nieoryginalne ładowarki są niebezpieczne?

Niestety w ostatnim czasie diametralnie wzrosła sprzedaż nieoryginalnych ładowarek, a wraz z nimi ilość wypadków, narażających zdrowie i życie ich użytkowników. Takie sytuacje występowały w przypadku różnych producentów telefonów, także wiodących marek, takich jak Samsung czy Apple. Co więcej, zdarzały się one niezależnie od modelu telefonu, zatem trudno nie sposób mówić tu o wadzie fabrycznej.

Telefon ładowany przez nieoryginalną ładowarkę stanowi duże zagrożenie. Dlaczego? Ponieważ nieodpowiedni przepływ energii dla danego akumulatora może doprowadzić do wybuchu baterii, co niestety w ciągu ostatniego roku powtórzyło się kilkukrotnie! Warto więc pamiętać, że baterie posiadają substancję aktywną, która jest niezwykle szkodliwa. I w związku z tym należy zadbać o właściwą eksploatację urządzenia tak, aby maksymalnie obniżyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych skutków. Jak to zrobić? Przede wszystkim wybrać odpowiednią oryginalną ładowarkę.

Jak wybrać dobrą ładowarkę?

Nie ulega wątpliwości, że ładowarki zalecane przez producentów są najlepsze. Charakteryzują się nie tylko solidnym wykonaniem, ale przede wszystkim są dostosowane do ładowania określonych urządzeń. Producenci znają swoje produkty od podszewki, a więc potrafią najlepiej dobrać ładowarkę do rodzaju i pojemności akumulatora. Zatem jeśli posiadamy telefon marki Samsung, najlepszych wyborem będzie oczywiście oryginalna ładowarka Samsung. Podobnie jest w przypadku innych urządzeń. Telefony marki Apple wymagają odpowiedniej ładowarki tej samej firmy i tak dalej. Dlaczego warto zdać sobie sprawę z tego, jak ważna jest oryginalna ładowarka już dziś? Przede wszystkim dlatego, że na rynku znajdziemy całą gamę ładowarek zastępczych, a coraz popularniejsze wejście typu C umożliwi wkrótce podłączenie do telefonu ładowarki niemalże każdej innej marki. To zaś może okazać się bardzo niebezpieczne w skutkach, a więc dobrze jest mieć świadomość jak właściwie dbać o akumulator, aby był on w pełni bezpieczny.

pixel