Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na co musisz zwrócić uwagę kupując kabel USB do swojego Samsunga — STOPpodrobom.pl

2019-01-09
Na co musisz zwrócić uwagę kupując kabel USB do swojego Samsunga — STOPpodrobom.pl

Na co musisz zwrócić uwagę kupując kabel USB do swojego Samsunga

Kable USB należą do podstawowych akcesoriów przeznaczonych do telefonów komórkowych. Trudno wyobrazić sobie wygodne używanie smartfonów bez nich. Dlatego planując zakup takiego kabla do swojego Samsunga, warto najpierw dowiedzieć się, na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę, dokonując wyboru. Powoli to na podjęcie przemyślanej decyzji, a także zagwarantuje zadowolenie z zakupu.

Jakie są funkcje kabli USB?

Mają one dwa podstawowe zastosowania: pierwszym, jest transfer plików pomiędzy telefonem a innymi urządzeniami, drugim możliwość ładowania urządzenia. Współczesne ładowarki Samsunga składają się z dwóch części: z adaptera z wyjściem USB podłączanego do gniazdka oraz z kabla USB, za pomocą którego podpina się telefon. Ten sam kabel można wykorzystać do wymiany danych z komputerem po odłączeniu od adaptera. Podczas takiego połączenia z komputerem również odbywa się ładowanie urządzenia. Także w samochodach znajdują się wyjścia USB służące do ładowania smartfonów i tabletów.

Elegancki biały kabel. Oryginalne części to klucz do długiej żywotności urządzeń

Odpowiednia długość kabla USB

Po pierwsze przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się, gdzie i do jakich celów będzie on używany. Od tych informacji zależy jaki produkt sprawdzi się najlepiej. Kluczowym czynnikiem jest długość, ponieważ ona przede wszystkim decyduje o wygodzie jego użytkowania. Kable USB najczęściej stosowane są do wymiany plików pomiędzy komputerem a telefonem. W takim wypadku ocena potrzebnej długości zależy od odległości, w jakiej zazwyczaj znajdują się oba urządzenia. W przypadku laptopa trzymanego na kolanach będzie ona mniejsza niż przy podłączeniu do komputera stacjonarnego stojącego pod biurkiem. Innym miejscem, w którym często się ich używa, jest samochód. Rozmieszczenie gniazd USB jest różne w poszczególnych modelach. Jednak warto wiedzieć, że najdłuższy kabel będzie potrzebny podczas ładowania telefonu używanego jako nawigacja GPS, ponieważ wtedy umieszczany jest on za pomocą specjalnego uchwytu na szybie lub desce rozdzielczej.

Dlaczego warto kupić oryginalny kabel?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele kabli USB od różnych producentów. Jednak nie warto decydować się na tanie modele, ponieważ niska cena spowodowana jest najczęściej oszczędnością na użytych do ich produkcji materiałach. W tanich zamiennikach często zarówno guma stosowana do izolacji, jak i znajdujące się w środku przewody są dosyć cienkie. Oznacza to, że są bardziej narażone na zepsucie się, szczególnie przy intensywnej eksploatacji. Codzienne używanie kabla oznacza jego wielokrotne zginanie, co zwłaszcza w przypadku zastosowania słabej jakości materiałów może skutkować szybkim przerwaniem przewodu. Dlatego najlepszym wyborem będzie oryginalny kabel Samsung. Wtedy cały ich proces produkcyjny jest nadzorowany przez samego producenta telefonu. Nadzór Samsunga nad produkcją oznacza, że spełniają one wszystkie wymagania jakościowe. Z tego powodu kupujący mają gwarancję, że nabywają najlepszy dostępny produkt, ponieważ został on zaprojektowany specjalnie dla posiadanego przez nich smartfona.

pixel