Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Różnice pomiędzy zamiennikiem a oryginalnym wyświetlaczem

2019-01-09
Różnice pomiędzy zamiennikiem a oryginalnym wyświetlaczem

Różnice pomiędzy zamiennikiem a oryginalnym wyświetlaczem

Uszkodzenie wyświetlacza ma bezpośrednie przełożenie na nieestetyczny wygląd telefonu, a często również na problemy z jego użytkowaniem. Kawałki stłuczonego szkła z czasem uszkadzają telefon coraz bardziej, a użytkowanie urządzenia szybko staje się niemożliwe. Wyświetlacz często przestaje również reagować na dotyk. Ponieważ najnowsze smartfony są dość drogie, to najczęściej chcemy wymienić tylko wyświetlacz.

Różnice w cenie za wymianę wyświetlacza potrafią być spore. Jeśli chodzi o smartfony, które mieszczą się w średniej półce, możemy znaleźć ofertę kupna już za około 300 zł. Wyświetlacz iPhone 6S oryginalny można wymienić jedynie w autoryzowanych serwisach, a ich koszt prawdopodobnie wyniesie więcej niż 600 zł.

StopPODROBOM to źródło wiedzy i oryginalnych części w tym wyświetlaczy

Co zrobić, aby uniknąć kosztów związanych z wymianą wyświetlacza?

Jeśli chcemy uniknąć wysokich kosztów związanych z wymianą wyświetlacza, możemy odpowiednio wcześniej zabezpieczyć swój iPhone. Istnieją specjalne polisy, które gwarantują wypłaty odszkodowania w przypadku awarii. Polisy oferują dość korzystne warunki, ponieważ nie jest istotny fakt, w jaki sposób doszło do uszkodzenia. To rozwiązanie pomoże nam przygotować się również na inne sytuacje związane z uszkodzeniem smartfona. Składka jest niewysoka, a pomoże uchronić telefon także przed kradzieżą. Dodatkowym zabezpieczeniem przed uszkodzeniami jest również odpowiednie etui, w które warto się zaopatrzyć.

Jakie są różnice pomiędzy oryginalnym wyświetlaczem a tańszym zamiennikiem?

Kiedy już dojdzie do uszkodzenia wyświetlacza, wiele osób podejmuje decyzję o wymianie na zamiennik. Różnica jest taka, że zwykle kosztuje on około 3 razy mniej niż oryginalna wersja. Niestety należy się liczyć z o wiele gorszą jakością zamiennika.

Dużo do życzenia pozostawia odwzorowanie barw. Możemy spodziewać się, że kolory będą znacznie bladsze niż w przypadku oryginalnego wyświetlacza. Nawet gdy będziemy próbowali zmieniać ustawienia w telefonie, nie sprawi to, że kontrast barw się poprawi. Jakość szkła również nie jest zadowalająca. Na zamienniku prawdopodobnie bardzo szybko powstaną nowe rysy oraz nieestetyczne przetarcia. Różnice możemy zauważyć również w reakcji ekranu na dotyk. Częstym problemem w przypadku wyświetlaczy jest to, że potrafią się one wypalić w trakcie dłuższego wyświetlania jednego elementu.

Jeśli wyświetlacz nieoryginalny będziemy wymieniać w nieautoryzowanym serwisie, możemy spodziewać się, że będzie on znacząco odbiegał od naszych wymagań, jeśli chodzi o spasowanie elementów. Dlatego, jeśli zależy nam na uzyskaniu jakości porównywalnej do oryginalnego smartfona, powinniśmy wybrać autoryzowany serwis oraz oryginalny wyświetlacz. W przeciwnym wypadku możemy być bardzo rozczarowani efektami naprawy.

pixel